Wnętrze w stylu angielskim

wnętrze w stylu angielskimJeśli jesteś osobą, która doskonale czuje się w przytulnych wnętrzach, pastelowa kolorystyka wprawia Cię w dobry nastrój a dodatkowo uwielbiasz bibeloty powinieneś poważnie zastanowić się nad urządzeniem mieszkania w stylu angielskim. Jest to bowiem pełna wdzięku, delikatnych kolorów i ciekawych ozdób aranżacja wnętrz, projektowanie wnętrz w tym stylu sprawia, że nabierają one lekkości i wydają się o wiele bardziej przestronne.
Angielski styl w mieszkaniu nie wymaga wielkich zmian. Właściwe dobranie mebli, kolorów i dodatków pozwoli Ci osiągnąć wymarzony efekt.

Zacznijmy jednak od początku. Brytyjczycy już od dawna są znani jako naród, który wniósł w świat sztuki i kultury bardzo dużo trendów i kreatywnych pomysłów, które po dziś dzień są chętnie wykorzystywane.
Angielski styl urządzania wnętrz jest jednym z bardzo wyraźnych przykładów.
Wnętrza urządzone zgodnie z jego zasadami są jednocześnie konserwatywne i eleganckie oraz romantyczne i sielskie. Z pozoru wydaje się to całkowicie sprzeczne. Jednak solidne meble z litego drewna oraz miękkie obicia, poduszki, dywany i liczne bibeloty doskonale ze sobą współgrają.Warto zacząć od wyboru odpowiedniej kolorystyki ścian. Pastelowe barwy są najbardziej pożądane, to one bowiem tworzą klimat wnętrza.
Dozwolone są wszystkie ciepłe odcienie - beżowy, kość słoniowa, błękity, wanilia, łosoś. Z tak szerokiej gamy z pewnością wybierzesz barwę, którą lubisz.
Do wybranego koloru dołącz dodatki w zdecydowanych barwach. Czerwień, róż, zieleń, jasne odcienie niebieskiego - te kolory dodadzą Twoim wnętrom wyrazu.
Warto również zwrócić uwagę na odpowiedni dobór tkanin.

wnętrze angielskieStyl angielski to dominujące motywy kwiatowe. Najpopularniejszym jest wszechobecna w angielskich wnętrzach róża. Kwiatowe motywy powinny przewijać się przez wszystkie Twoje wnętrza. Pomyśl o takich właśnie zasłonach lub obiciach mebli.
Jeśli zaś chodzi o meble - w stylu angielskim dzielą się one na dwie grupy. Pierwsze to ciężkie, ciemne meble, które wprost idealnie nadają się do ozdobienia ich bibelotami i ramkami na zdjęcia. Druga zaś to meble wypoczynkowe, które w angielskich wnętrzach odgrywają niezwykle ważną rolę. Powinny być miękkie i wygodne.

To podstawowe zasady, które rządzą wspaniałym stylem angielskim.