Przedpokój - trudne wyzwanie

przedpokój

Przedpokój, to zazwyczaj pomieszczenie niewielkich rozmiarów. Jak go zaaranżować, by na małym metrażu zmieścić wszystkie potrzebne meble, a równocześnie zachować dobry styl i elegancję?

Co musimy ustawić w przedpokoju?

W przedpokoju zostawiamy okrycia wierzchnie, parasole, buty, czapki. Musimy wygospodarować miejsce na meble potrzebne do ich przechowywania. W małym wnętrzu najlepiej kierować się zasadą, że im mniej, tym lepiej. Nie obejdziemy się jednak bez pakownej szafy, szafki na buty, wieszaka, komody i lustra.

Szafa

To główny mebel i jego wyborowi musimy poświęcić wiele uwagi. Jeżeli mamy przedpokój z wnęką, wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie szafa wnękowa. W przypadku braku wnęki, warto rozważyć szafę przesuwną, robioną na wymiar. Może ona zajmować całą ścianę. To pakowny mebel, w którym zmieścimy nie tylko płaszcze, ale też różnego rodzaju przedmioty używane sezonowo. Może my wygospodarować w niej miejsce na przechowywanie odkurzacza, czy deski do prasowania. Szafa wolnostojąca wymaga wyeksponowania i dostatecznej ilości przestrzeni. Może być ona główną ozdobą wnętrza.

Szafka na buty

W sklepach znajdziemy różnego rodzaju szafki na obuwie. Warto zwrócić uwagę na modele z siedziskiem. Są nie tylko ładne, ale także praktyczne. Większość szafek wyposażona jest w funkcjonalne drzwiczki uchylne. Jest to wygodne i ten sposób otwierania nie zakłóca ciągów komunikacyjnych.

Wieszak

Bez względu na wielkość przedpokoju, jest to najważniejszy element, który musi się w nim znaleźć. Jeżeli dysponujemy wystarczającą ilością przestrzeni, wtedy pięknie będzie się prezentował wieszak wolnostojący. Zadbajmy o jego stabilność. W małym korytarzu lepiej zdecydować się na model w formie listwy lub tablicy. Do wyboru znajdziemy wieszaki z lustrem i półką.

Lustro

Przed wyjściem z domu większość z nas ma zwyczaj sprawdzenia swojego wyglądu w lustrze. Może ono stanowić komplet z wieszakiem, być samodzielnym elementem wystroju lub pokrywać fronty szafy.

Komoda do przedpokoju

Komoda, to bardzo praktyczny mebel. Jeżeli znajdziemy na nią miejsce, to z pewnością warto ją kupić. Schowamy w niej drobną garderobę, czapki, szaliki, okulary przeciwsłoneczne, klucze i wiele innych przedmiotów. Dzięki niej łatwiej zachować porządek w przedpokoju. Możemy skomponować ją z lustrem. Wybierając musimy pamiętać, że szuflady wysuwają się zajmując przestrzeń. Dlatego należy dopasować rozmiar komody tak, by jej otwieranie nie utrudniało swobodnego poruszania się. W sklepach znajdziemy różne głębokości mebli, możemy więc wybrać płytszy model.

Zestaw mebli

Gotowy zestaw mebli do przedpokoju gwarantuje, że będą one pasowały do siebie stylem, kolorem i fakturą. Problemem może okazać się znalezienie kompletu pasującego gabarytowo do naszego wnętrza. Konieczne jest dokładne wymierzenie korytarza i przemyślenie wyboru elementów zestawu. Ekspert sklepu Meblujesz.pl radzi, by zwrócić uwagę na jakość materiałów, z których meble zostały wykonane.

Aranżacja przedpokoju

https://www.meblujesz.pl/wiadomosc/jak-urzadzic-maly-przedpokoj-jaka-aranzacje-wybrac/8725/ 

Przy odrobinie wysiłku możliwe jest zaaranżowanie przedpokoju tak, by był równocześnie elegancki i funkcjonalny. Często jest to pomieszczenie bez okien i koniecznie należy pamiętać o wizualnym powiększeniu go i rozjaśnieniu. Jest to część reprezentacyjna mieszkania, dlatego powinna być atrakcyjna wizualnie. Jasne lub białe ściany w połączeniu z meblami w jasnych kolorach naturalnego drewna, bieli, szarości, czy beżu sprawią, że wnętrze będzie jasne i eleganckie. Meble muszą pasować do siebie stylem i kolorem. Podłoga i drzwi również muszą współgrać kolorystycznie. Estetyka wnętrza nie może odbiegać od pozostałych części mieszkania. Musi stanowić z nimi spójną całość. Oświetlenie punktowe, doświetlające wszystkie kąty powiększy wnętrze optycznie. Podobnie jak lustro odbijające jasną ścianę.

Przedpokój to pomieszczenie intensywnie użytkowane, narażone na zmoczenia i zabrudzenia. Dlatego zarówno podłoga jak i meble, muszą być wykonane z solidnych, odpornych materiałów. Meble nie mogą wyglądać na ciężkie i mieć zbyt dużych gabarytów, gdyż sprawią, że przedpokój będzie wydawał się mniejszy i zagracony. Nadmiar ubrań na wieszaku także wygląda niekorzystnie. Należy często opróżniać wieszak z niepotrzebnych okryć. Przemyślana aranżacja przedpokoju, to gwarancja elegancji połączonej z funkcjonalnością i wygodą.