Jak dobrze zaprojektować wnętrze?

jak dobrze zaprojektować wnętrzePewnie wielokrotnie zastanawialiście się, jak wyczarować ze zwykłego wydawałoby się pomieszczenia magiczne miejsce? Oto kilka sposobów na to, by niezależnie od jego wielkości i ustawności, stworzyć świetnie wyglądające pokoje, na miarę oczekiwań.

Jeśli macie do czynienia z małym pomieszczeniem, kluczowym zadaniem będzie jego optyczne powiększenie. Tu, zdać musicie się przede wszystkim na kolor. Im większe stonowanie, tym lepiej. Jeśli będziecie chcieli zaszaleć z kolorami i zastosować odważne barwy, dużo kolorów i wzorów (nieważne, czy wybierzecie do tego farby, tynki, czy tapety), niestety jeszcze bardziej optycznie zmniejszycie pomieszczenie.
Projektowanie wnętrz w małych pomieszczeniach zacząć powinno się zatem od zastosowania bieli, błękitów, czy jasnych szarości na ścianie lub suficie i kontrastowym połączeniu go ze ścianą lub sufitem właśnie, by optycznie oddalić sufit od podłogi.
Bezwzględnie jasna powinna być podłoga, by rozjaśnić całe pomieszczenie. Jeśli naszym zamiarem jest poszerzyć pomieszczenie, ewentualny wzór, czy linie kładźcie po skosie, zaś w celu wydłużenia połóżcie panele lub płytki w pionie.

Takie projektowanie wnętrz sprawdza się w każdym przypadku, dzięki oszukiwania przez nas mózgu. To, jak widzimy dzięki odpowiednio dobranemu wzorowi sprawia, że do naszego mózgu przesyłany jest złudny skądinąd obraz pomieszczenia.

aranżacja wnętrzInną sztuczką, chętnie wykorzystywaną w niskich pomieszczeniach jest zastosowanie na ścianach pionowych pasów. Mogą to być wzory na tapecie, czy inny element dekoracyjny, specjalnie zastosowany w tym celu.
Do starego budownictwa, charakteryzującego się bardzo wysokimi sufitami, świetnie nadają się lamperie i obrazy. Dzięki ich zastosowaniu nie tylko zyskamy ładny efekt ozdobny i nadamy pomieszczeniu niepowtarzalny styl, ale i wizualnie obniżymy pokój, jednocześnie poszerzając go.

Aranżacja wnętrz, to jednocześnie odpowiedni dobór kolorów w pomieszczeniach. Zgodnie z przeznaczeniem, jaki ma posiadać dane pomieszczenie, powinno się ustalić jego barwę. Jest to znaczące, gdyż kolory mają swoje znaczenie nie tylko symboliczne.
Udowodnione jest, że przebywanie w żółtych pomieszczeniach dodaje energii, różowy to kolor doskonały do sypialni, zaś brązowy pozwala na regenerację.

Warto przy projektowaniu wnętrz rozważyć wszystkie przytoczone informacje i zabawić się samemu w dekoratora doskonałego. Przy małym nakładzie pracy i odrobinie wysiłku, wasze starania nie pójdą na marne.