Salon i pokój gościnny w jednym

jak zaprojektować salonCzy możliwe jest takie połączenie? Owszem. Odpowiednie projektowanie wnętrz sprawić może, że będzie to funkcjonalne wnętrze, w którym będziemy czuć się po prostu dobrze.
Niezależnie od metrażu jakim dysponujemy powinniśmy wydzielić w pomieszczeniu strefy, które służyć będą konkretnym funkcjom. Pozwoli to zachować nam ład a co za tym idzie wygodę.

Zacząć warto od doboru odpowiednich kolorów. Warto pamiętać, że jasne ściany sprawiają wrażenie, że pomieszczenie jest większe niż w rzeczywistości. To bardzo ważne w przypadku pomieszczeń, które łączyć w sobie mają kilka funkcji.
Doskonale sprawdza się ponadczasowa biel, która nadaje wnętrzu przestronności.
Jeśli jednak nie przepadasz za tym kolorem możesz wybrać inne jasne barwy w zimnych odcieniach.

Kolejnym niezwykle istotnym elementem, który pozwoli nam zachować ład oraz funkcjonalność pokoju są funkcjonalne meble. Przykładowo zamiast sofy warto zdecydować się na rozkładany narożnik z funkcją spania. Zamiast zajmujących dużo miejsca foteli warto wybrać pufy, które nie tylko są modne ale również praktyczne. Pełnią bowiem na przykład funkcję schowka. Warto również pomyśleć o ławie, którą w razie potrzeby będziemy mogli podwyższyć oraz rozłożyć. Dzięki temu posiadać będziemy nie tylko stolik przy kanapie ale również odpowiednie miejsce do spożywania posiłków w większym gronie.
projekt salonuTakie właśnie rozwiązania najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach, które pełnić muszą wiele funkcji.
Warto zaplanować odpowiedni podział pomieszczenia na cześć jadalną, wypoczynkową, miejsce do spania.

W tym celu doskonale sprawdzają się dekoracyjne parawany oraz ażurowe regały. Szczególnie to ostatnie rozwiązanie daje mnóstwo możliwości. Doskonale dzieli salon, jednocześnie nie zaciemniając go i dając nam dodatkowe miejsce na książki, bibeloty lub zdjęcia.
Ciekawym rozwiązaniem, sprawdzającym się zwłaszcza w przypadku salonu połączonego z kuchnią jest ustawienie kanapy po prostu tyłem do reszty pomieszczenia. Pozwoli nam to postawić umowną granicę między funkcjami poszczególnych części pomieszczenia.
W tej roli doskonale sprawdzi się również elegancki nowoczesny barek.

Podsumowując, połączenie salonu i pokoju gościnnego jest możliwe. Wystarczy zastosować kilka prostych reguł by efekt był zadowalający.